Butik Abiye Elbisele

Abiye giyim de en azından sokak kıyafetleri kadar fazla seçim olanağı sunan, hatta belirli zamanlarda ve özel durumlarda kullanıldığından kadınlar tarafından günlük giyime göre daha özen gösterilen bir tarz. Her ne kadar bazı kadınlar günlük kıyafetlerinde de abiye tarzı tercih etseler de sokak kıyafetlerinde istenen rahatlık ve kullanışlılık gibi özelliklere çok da sahip olamayan abiye giyim çoğu kadınlar tarafından özel günlerin giysileri.

Özel bir kutlamaya, davete, törene katılacağımız zaman en çok istediğimiz giysilerimiz günün trendlerine uygun olsun ama diğer kadınlarınkinden de farklı olsun. Bunun yolu bir modacıya ya da terziye özel tasarım yaptırmak ancak bu oldukça yüksek maliyeti olan bir seçim. Abiye elbiseler ise  genellikle benzer insan topluluklarının bir arada olduğu ortamlarda kullanıldığından ne yazık ki bir veya 2 defadan fazla giyilemeyen giysiler. Bu durumda çok büyük paralarla çok sayıda almak bazılarımız için mümkün olamıyor. İşte Butik abiyeler tam da bu  sırada devreye giriyor. Butik abiyeler geniş bir fiyat aralığına sahip. Butik abiyelerde daha küçük stoklar olduğundan aynı elbise sonsuz sayıda üretilmediğinden aynı ortamda aynı elbiseyi çok sayıda giyen kişinin bulunma ihtimali azalıyor. Ayrıca butik abiye modelleri hızlıca güncellenebilmekte. Dolayısıyla kısa sürede farklı modelleri bulabilme ihtimali  daha fazla.

Butik abiyeler aynı modellerin farklı kumaşlardan üretilmiş seçeneklerini de sunuyor. Kumaş çeşitliliği fiyat çeşitliliğini de getiriyor ve bütçeye uygun seçimler yapabilme şansını sunuyor. Butik abiyelerde de içinde bulunduğumuz sezonda pullu, payetli ya da simli işlemeli modellere rastlamak mümkün. Klasik modellerin yanında sezon trendlerine uygun modelleri de bulmak mümkün. Butik abiyelerde sıkça tercih edilen kumaşlardan biri şifonlar. Farklı kalite ve desendeki şifon kumaşlardan üretilen butik abiyeler düz renk veya desenli elbise ya da 2 parçalı seçenekleri ile kadınların beğenisine sunuluyor. Ayrıca ipek, saten, organze kumaşlardan üretilen butik abiyeler de seçilebilecek ürünler arasında.

Butik abiye modelleri arasında son zamanlarda tulumlara, bol kesimli parçaları da görüyoruz.Metalik görünümlü kumaşlardan üretilen dore ya da lame ya da pul işlemeli kumaşlardan butik abiyeler de göz alıcı görünmek isteyen kadınlar için bir alternatif oluşturuyor. Siz de en trend butik abiye modellerini incelemek isterseniz denizbutik.com’a tıklayabilirsiniz.

The post Butik Abiye Elbisele appeared first on Deniz Butik Blog | Moda ve Stil Fenomeni Blog.