Butik Elbise Modelleri

Butik elbiseler daha az sayıda güncel modaya uygun modellerde, günün trendlerine uygun renk ve desenlerde üretilen giysilerdir.

Kadın giyiminin en önemli ve kullanışlı parçalarından biri olan butik elbiseler, konfeksiyon elbiselere göre fiyat aralığı biraz daha yüksek olsa bile yine de kişiye özel dikilen elbiselere oranla daha uygun fiyatlarda bulunabilir. Seri imalat olmadığından model ve desen itibarıyla konfeksiyon giysilere göre daha az sayılarda üretildiğinden aynı mekanda aynı elbiseyi giymiş çok sayıda kadınla karşılaşma ihtimali düşüktür.

Butik elbise modellerinde yaz aylarında kare yaka kesimlere ve farbelalı modellere rastlamak mümkün. Özellikle yaz aylarında ince ve dökümlü kumaşlardan yapılan ve sezonun en yaygın geometrik desen veya zincir desenli butik elbiseler kadınların dolaplarında yerlerini aldı bile. Özellikle gömlek elbiselerde zincir desenlerin oldukça şık göründüğünü söyleyebiliriz. Konfeksiyon elbiselerde de benzer desenli elbiseleri görmek her zaman mümkün ama butik elbiselerin bazılarında kullanılan kumaşların özel üretildiklerini de söyleyebiliriz. Kumaşlarının yanı sıra butik elbise modellerinde de farklılıklar görmek mümkün.

Butik elbise modellerinde bu sezon en sık gördüğümüz kesimlerden biri etek boylarında asimetrik kesimli elbiseler. Asimetrik kesimler son yıllarda çok sık kullanılan modellerde anca daha önceki sezonlarda sıklıkla yandan gördüğümüz asimetrik kesimler bu sezon önü kısa arkası uzun kesimlere dönüştü. Butik elbiselerde asimetrik kesimlerle birlikte etek kenarlarında volanlı modelleri sıklıkla görüyoruz. Kruvaze yaka modelleri de butik elbiselerde çok kullanılan modellerden. Butik elbiselerde bu sezon vintage modeller de yeniden popülerlik kazandı. Eski yılların verev kesimleri yeniden vitrinlerde boy göstermeye başladı. Uzun veya kısa ya da midi boylardaki belden verev kesimli butik elbise modelleri yaygın olarak satış mağazalarında yerini aldı. Butik elbiselerde sıklıkla kullanılan yaka kesimlerinden biri de V yakalar. Özellikle üst bedeni daha iri olan kadınların tercih edebileceği V yaka modelli pek çok butik elbiseye ulaşmak mümkün. Beden tipinize göre elbisenin üst ya da alt kesiminde uygulanan fırfırlı modelleri de seçebilirsiniz. Bedeninizin hangi kısmı daha ince ise o kısa uygulanan fırfır ve volanlar dikkati o bölgeye çekeceğinden çok daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Butik elbiselerde az sayıda üretilen en şık tasarımlara uygun fiyat avantajı ile sahip olmak istiyorsanız denizbutik.com ‘a tıklamayı unutmayın!

The post Butik Elbise Modelleri appeared first on Deniz Butik Blog | Moda ve Stil Fenomeni Blog.