Denizbutik.com ile kendinizi hep özel hissedin!

Fransızcadan gelen Boutique kelimesi Mağaza anlamına gelmektedir. TDK tanımlamasına baktığımızda süs eşyası satılan küçük mağaza açıklamasını görüyoruz. Önceleri sadece giysi mağazalarında kullanılan bu terim bugün daha farklı bir anlam yüklenmiş ve özel uzmanlık hizmeti gibi bir misyon yüklenerek çok farklı sektörlerde kullanılmaya başlanmıştır. Çok daha farklı sektörlerde butik hizmet veren mağazalar olduğu gibi büyük mağazaların özel ürünler veya hizmetler içeren Butik bölümlerine de rastlanabiliyor.

Butik mağazalara baktığımızda büyük mağazalara göre daha küçük olduklarını görüyoruz. Butikler terziler ile hazır giyim arasında bir yerlerde varlıklarını sürdürmektedir. Ürün ve model çeşitliliği de diğerlerine göre daha az. Fiyatları da biraz daha yüksek. Bunlar dezavantajları olsa günümüzde uygun fiyatlı butikleri bulmak çok daha kolaylaştı. Butiklerin avantajları ise satılan ürünlerin az sayıda olması nedeniyle aynı modelin bir sürü kişi de olma ihtimalinin daha düşük olması.

Butikler büyük mağazalardan farklı olarak bir konsepte de sahip olabiliyorlar. Sadece abiye kıyafet satabiliyor ya da sadece bohem görünüşlü giysi satıyorlar ya da sadece Gotik tarzdaki kıyafetler ya da vintage tarzdaki giysileri satıyorlar. Belli bir tarzınız varsa kendinize böyle bir butik bularak alışverişinizi oradan yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Farklı kalite ve tarzdaki butikler değişik fiyat aralıklarında hizmet vermektedir. Çok özel kumaşlar kullanan, özel ve az sayıda giysi üreten ve hatta kişiye özel üretim yapan üst gelir grubuna hizmet veren butiklerin yanı sıra daha geniş kitleye ve daha düşük ekonomik gruba hitap eden butikler de mevcuttur. Sadece şapka, ya da ayakkabı-çanta ve takı satan butikler de bulunmaktadır. Butik mağazaların en güzel yanlarından biri de size kendinizi özel hissettirmelidir. Butikte mağazanın sahibi ile direkt ilişki kurmanız, şahsınıza özel hizmet almanız, tarzınıza uygun bir model geldiğinde şahsen aranarak bilgilendirilmeniz mümkün olabilmektedir.

Deniz Butik özel tasarımcıları tarafından hazırlanan değişik kategorilerdeki giysileriyle mevcut trendlere uygun ama farklı model ve çizgilerdeki modelleriyle sizler için farklı bir seçenek oluşturuyor. En yeni modelleri uygun fiyatlara keşfetmek için butik sitemiz denizbutik.com ‘u ziyaret etmeyi unutmayın!