En Yeni Kısa Elbise Modelleri

Kısa elbiseler kadın giyim için zamansız parça diye tabir edilen parçalardan birisidir. Klasik ya da marjinal kesimlere sahip modelleri ile hem günlük hayatta hem de sportif hayatta hem de özel günlerde tercih edebileceğiniz kullanışlı bir modeldir.

Yazın daha sık tercih edildiği gibi kışın da dikkat çekici bir şıklık yaratmak mümkündür. Farklı etek ve yaka biçimleri ile her tarza uygun şekilde kombinlenebilir.

Yüksek topuklu ayakkabı ve detaylı aksesuarlarla mini etekli kısa elbise modelleri kasınların şık bir görünüme kavuşmak için ilk tercihlerindendir.

Kısa elbise seçiminde vücut yapımızı göz önünde bulundurmak oldukça önemli. Örneğin armut tipi vücut olarak tabir edilen, üst bedeni alt bedeninden küçük yapıdaki kadınlar içinen uygun kısa elbise modelleri dar omuzları ve ince beli vurgulayan; aynı zamanda basen ve baldırları gizleyen modellerdir. Straplez kısa elbiseler armut tipi vücut için oldukça uygundur. Straplez giymeyi tercih etmeyen kadınlar ise derin V dekolteli kısa elbiseleri tercih edebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken, dikkatleri vücudun üst bölgesine çekip, basenlerden uzaklaştırmaktır.Fırfırlar, kurdeleler, işleme gibi ayrıntılar elbisenin üst kısmında kullanılırsa çok daha iyi olacaktır. Yine aynı şekilde kısa elbise modellerinde dökümlü kumaşlar da tercih edilebilir ve gösterişli takılarla stil tamamlanabilir.

Ters üçgen tipi vücut yapısına sahip kadınlarise kloş etekleri olan kısa elbise modellerini tercih edebilirler. Aynı şekilde balon tipi etekli elbiseler de kendileri için uygun alternatiflerden biridir.

Omuz ve basen kısmı ortantılı, bel kavisi belirgin olan kum saati vücut tipine sahip kadınlar her modeli ve kesimi rahatlıkla taşıyabildikleri için oldukça şanslılar. Özellikle bel kavisini ortaya çıkaran, vücuda tam oturan kısa elbise modelleri, kum saati vücüt yapısındaki kadınları çok yakışacaktır.

Atletik ve ince yapılı kadınlar dikdörtgen vücut tipine sahiptir. Vücudu daha kıvrımlı ve feminen gösterecek olan peplum elbiseler dikdörtgen vücut yapısına sahip kadınlar için hoş bir seçim olacaktır.

Fırfırlı ve kalp yakalar göğüsü daha dolgun gösterir. Piliseli ve asimetrik kesimli elbiseler bu vücut tipine uygun kısa elbise modellerindendir.

Oval vücüt tipi olarak bilinen vücut tipine sahip kadınların bel kavisi belirgin değildir ve göğüsleri genelde dolgundur. Bu vücut tipi için dökümlü kumaşa sahip kısa elbise modelleri daha uygundur. Anvelop elbiseleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

The post En Yeni Kısa Elbise Modelleri appeared first on Deniz Butik Blog | Moda ve Stil Fenomeni Blog.