Kabaran Saçlar İçin 7 Öneri

​Saçlarımızın kabarması ve elektriklenmesi, saçın ihtiyaç duyduğu nemin karşılanmıyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Saçlarınız kuruyup dış etkenlerle birleşerek kabarmasına karşı almanız gereken önlemler Kadininadresi.com’da!.

  1. Her şeye iyi gelen su, saçlarınızın kabarmasına da iyi gelecektir. Bol bol su içmeye özen gösterin.
  2. Saçlarınızı sirkeli suyla durulamak saç tellerinizi güçlendirir ve saçınızın pH değerini dengeler. Bu işlemi saçlarınıza 2 haftada bir yapmanız yeterli olur.
  3. Maşa, fön ve saç kurutma makinesi kullanmaya bir süre ara verin. Kullanacağınız zamanlarda da düşük ısı seviyesinde olmasına özen gösterin.
  4. Saçlarınızı geniş dişli bir tarakla tarayın.
  5. Duştan sonra nemli ortamlardan uzak durun. Duş buharının banyodan çıkması için kapıyı açın. Buhar tamamen çıkmadan banyoda saçınıza şekil vermeye çalışmayın.
  6. Vitamin eksikliği ilk belirtilerini saçlarda göstereceği için gerekli mineralleri almazsanız saçlarınız bir süre sonra kurur, kırıklar artar ve sağlıksız görünür. Bu nedenle dengeli beslenin.
  7. Duştan önce saçlarınıza sıcak yağ bakımı yapmak duştan sonra oluşan kabarmayı önler ve saçlarınızın daha yumuşak olmasını, kolay şekil almasını sağlar. Yağ olarak zeytinyağı kullanabilir ve bu uygulamayı düzenli olarak haftada bir yapabilirsiniz.
  • Yorum Yapın