SENİN ‘’SEX AND THE CITY’’ MODA İKONUN HANGİSİ?

Sex and the City efsanesi geri dönüyor. Ekranlara ‘’Is There Still Sex in the City?’’ dizisi olarak devam edecek dizinin karakterlerinin değişip değişmeyeceği ise halen merak konusu…

1998 senesinde hayatımıza giren ve 4 tane New Yorklu birbirinden tamamen farklı ve başarılı kadının hikayesini anlatan dizi tam 6 sezon görmüş ve 3 tane de filmi vizyona girmişti. İzlediğinde her kadınının kendinden bir şeyler bulduğu bu güçlü, başarılı ve güzel kadınların hayatı; aslında bize ne kadar farklı olursak olalım, bir araya geldiğimizde ne kadar güçlü ve ne kadar yenilmez olduğumuzu göstermiştir.

Dizinin yakaladığı başarı, dizi karakterlerinin ikonlaşmasıyla giydikleri kıyafetlerle bir dönemin moda akımına da şekil vermişti. Dünyaca ünlü birçok markanın sık sık gösterilmesi ve repliklerde dile getirilmesi de aslında kadınla modanın arasındaki ayrılmaz bağı vurguluyor.


Dizide Carrie Bradshaw adında başarılı bir yazar karakterini canlandıran Sarah Jessica Parker’ın stili iddialı, renkli ve eklektik. Kullandığı saten parçalar, ünlü markalar ve iddialı aksesuarlardan asla vazgeçmeyen Carrie, arkadaşları arasında en dikkat çekici giyinen karakter.

Dizide oluşturduğu ikonun başarısını gerçek hayata taşıyan Sarah Jessica Parker, SJP Collection adıyla kendi ayakkabı markasını kurmuştu.

Dizide Miranda karakterini canlandıran çok başarılı bir avukat ve 2 çocuk annesi, dizinin ‘’bayan mantığı’’ ise oldukça sade ve maskülen tarzıyla dikkat çekiyor.

Samantha Jones karakterini canlandıran Kim Cattrall ise karakteri gibi oldukça cesur ve sıradışı bir stile sahip. Dekolteli ve yırtmaçlı parçaları bir araya getirerek oluşturduğu stylingi Amerika’da birçok kadının giyim tarzına ilham olmuştu.

Ve Charlotte… Grubun en hanım hanımcık üyesi, hayata bakış açısıyla arkadaşlarını bile şaşırtan, muhafazakar duruşunu stiline de yansıtan anne. Charlotte giyim tarzında pembeden ve elbiselerden asla vazgeçemez.


Bakalım serinin gelecek bölümlerinde karakterlerin değişen hayatları ile birlikte stillerinde de değişimler olacak mı? Ve hayat bu güçlü arkadaşlıkları sayesinde beraber daha nelerin üstesinden gelmelerini başaracak.

Merakla bekliyoruz…