Yenimahalle’de sağlık taraması başladı

HABER MERKEZİ-Hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiren Yenimahalle Belediyesi, sağlıklı yaşam ve ilçe sakinlerinin hastalıklar konusunda bilinçlenmesi için sağlık taraması çalışmalarına start verdi.
Sağlık işleri Müdürlüğü hekimleri ve personeli tarafından yürütülen sağlık taraması çalışmaları sonucunda, binlerce vatandaşın sağlığı ayağına götüren Yenimahalle Belediyesi, bu yıl da sağlık taraması çalışmalarını Varlık Mahallesinde bulunan Şekibe Haseki Park’ından başlattı.
İlçe sakinlerine detaylı tarama
18 Eylül – 23 Eylül tarihleri arasında Şentepe, Barış, Demetevler, Batıkent İnönü, 25 Mart Mahallelerinde bulunan Müslüm Gürses Parkı, Demet Parkı, 90. Yıl Cumhuriyet Parkı, İsmail Hakkı Tonguç Parkı, Ahmet Ayık Parkı gibi ilçenin birçok noktasında sağlık taramalarına devam edilecek. Yenimahallelilerin şeker ölçümü, tansiyon ve nabız ölçümü, kan oksijen seviyesi kontrolü gibi kişi sağlığı için büyük öneme sahip sağlık tetkikleri belediye doktorları tarafından gerçekleştirilecek.
“Egzersizler bilinçli ve düzenli yapılmalıdır”
Sağlık taraması sırasında ilçe sakinlerine sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmanın önemi hakkında bilgilendirmeler de bulunan kurum tabipleri “ Düzenli ve bilinçli egzersiz yapmak, vücut ağırlığını düzenler ve vücudun hastalıklarla baş etmesini kolaylaştırır” şeklinde konuştu.

Sonrası Yenimahalle’de sağlık taraması başladı 24SaatGazetesi ilk ortaya çıktı.